Аргентина - триразовий чемпіон світу! Дивитись огляд фіналу ЧС-2022

another languages: en ru

Скептики пророкували досить нудну та обережну гру, коли Аргентина та Франція видали божевільний фінал, на який рівнятимуться на наступних мундіалях.

Перший тайм залишився за південноамериканцями, які продемонстрували максимальну концентрацію в оборонних діях та належну агресію попереду. І вже в середині тайму "альбіселесте" вийшли вперед: Ді Марія заробив пенальті, а Мессі спокійно переграв Льоріса з 11-метрової позначки. Футболісти "Ле Бльо", які відверто ошаленіли від такого натиску суперника, розчинилися на футбольному полі. Тому підопічні Скалоні на контратаці подвоїли свою перевагу: Моліна запустив правим флангом Мак Аллістера, а гравець "Брайтона" на швидкості Усейна Болта втік від суперників та з-під Кунде віддав передачу на дальню стійку. Ді Марія, за яким не встигав Тчуамені, в один дотик пробив у протихід кіперу.

Не змінився малюнок гри і після перерви - камера раз за разом вихоплювала розгублене обличчя Дідьє Дешама, адже Франції ніяк не вдавалося відзначитися першим ударом у площину воріт. Лише після години ігрового часу, коли аргентинці втратили кілька можливостей довести рахунок до розгромного, європейська команда почала наближатися до володінь Еміліано Мартінеса. Слово взяв Кіліан Мбаппе, який оформив найшвидший дубль в історії фіналів ЧС. Спочатку він реалізував пенальті, а через 97 секунд забив з гри: Коман обікрав Мессі, розігнав атаку "Ле Бльо", а нападник ПСЖ обігрався з Тюрамом і в падінні відправив м'яч у дальній кут.

Втім, у другому екстра-таймі французи знову опинилися в ролі наздоганяючих. Це Мессі видав пас-цукерку на Мартінеса, Льоріс парирував удар форварда "Інтера" - і Лео, опинившись першим на добиванні, заніс м'яч у ворота. І знову аргентинці не втримали своєї переваги. М'яч після удару Мбаппе влучив у руку Монтьєлю, а Кіліан відзначився з 11-метрової позначки, ставши другим футболістом, який оформив хет-трик у фіналі ЧС (раніше це вдавалося Джеффрі Херсту в далекому 1966 році).

Втім, титул найкращого бомбардира турніру (з 8 голами) став лише втішним призом для Мбаппе - перемогу в серії пенальті здобула Аргентина. Уго Льоріс не здійснив жодного сейву, коли Мартінес потягнув удари Комана і Тчуамені.

Аргентина – триразовий чемпіон світу! Лео Мессі завоював свій 42-й і, мабуть, найбажаніший трофей у кар'єрі.

ЧС-2022

Аргентина - Франція 3:3 (2:0), пo пенальті 4:2
Голи: Мессі, 23 (пенальті) (1:0); Ді Марія, 36 (2:0); Мбаппе, 80 (пенальті) (2:1); Мбаппе, 81 (2:2); Мессі, 109 (3:2); Мбаппе, 118 (пенальті) (3:3)

Аргентина: Мартінес Д.Е.; Отаменді; Моліна Н. (Монтьєль, 91); Ромеро К.; Тальяфіко (Дибала, 121); Де Пауль (Паредес Л., 102); Ді Марія (Акунья, 64); Мак Аллістер А. (Песселья Х.А., 116); Фернандес Е.; Мессі; Альварес Хул. (Мартінес Л., 103)
Запасні: Альмада; Рульї; Армані; Фойт; Мартінес Лі.; Родрігес Г.; Корреа А.; Паласіос Ес.; Гомес Ал.
Попередження: Фернандес Е. 45; Акунья 90; Паредес Л. 114; Монтьєль 116

Франція: Льоріс; Варан (Конате І., 113); Кунде (Дісасі, 121); Упамекано; Ернандес Тео (Камавінга, 71); Рабйо (Фофана Ю., 96); Тчуамені; Мбаппе; Жіру (Тюрам М., 41); Дембеле У. (Коло Муані, 41); Грізманн (К. Коман, 71)
Запасні: Манданда; Ареоля; Павар; Саліба; Верету; Гендузі
Попередження: Рабйо 55; Тюрам М. 87

02 червня

11:34
Україна в єврокубках 2024-25: коли жеребкування та перші матчі?
08:00
Головне за день: Судаков - найкращий, як і Шапаренко, як і Квасниця та інші новини

20:56
Борусія (Д) - Реал: український слід, останній вихід легенд, цифри, факти та прогнози фіналу ЛЧ
18:45
Ганс-Йоахім Ватцке: Для Боруссії - це один з найбільших матчів у довгій історії клубу